Jak správně prát gripové tričko a prodloužit jeho životnost

28.01.2024

Pokud vlastníš gripové tričko, nejspíše sis ho koupil hlavně kvůli jeho protiskluzovým vlastnostem. A asi je ti teda jasné, že by se takové triko nemělo prát stejně jako ostatní hadry – tohle chce trochu speciální péče, přece jenom je to drahá položka ve tvé výbavě. Aby ti sloužilo co nejdéle, dodržuj tyto jednoduché kroky při praní.

Teplota a otáčky

Základním pravidlem je prát na co nejméně stupňů, ideálně v rozmezí 20-40 °C a naruby. Vyšší teploty mohou způsobit nežádoucí ztrátu lepivosti gripových prvků. A co otáčky? Nastav pračku na minimální otáčky – pokud má tvá pračka programy, vyber ten, který supluje ruční praní.

Bez aviváže

Aviváž, prosím, nepoužívej na žádný kousek svého fitness vybavení - a němuž odteď patří i gripové tričko. Vychází to z podstaty aviváže, která má oblečení udělat měkčím a jemnějším. Přidává se do pračky na konci prací a tkaninu tak v podstatě obaluje. Ničí vlastnosti funkčního oblečení a také gripových prvků.

Bacha na zipy

Když už budeš triko cpát do pračky, dej velký pozor na to, aby tam s ním nebyly i zipy nebo jiné tvrdé a kovové součásti jiného oblečení. Mohlo by to poškodit gripový potisk.

Schnutí

Gripové tričko pověs a nech uschnout na vzduchu. Jen ho, proboha, hlavně nedávej do sušičky.

Žehlení

I když je hladký vzhled oblečení moc hezký na oko, gripová trička nejsou určená k tomu, abys v nich vypadal upraveně. Pamatuj, seš fitness monstrum! Tak se tak chovej! Gripové tričko nikdy nežehli.

Správné praní gripových triček zkrátka prodlužuje jejich životnost (nakonec i životnost všech, kteří trénují kolem tebe). A i když bychom byli rádi, kdyby sis po každém desátém vyprání koupil nové, nebylo by to moc fér. Tak na to mysli, až budeš své tričko příště prát!

Pokud zrovna hledáš nějaký kousek vybavení pro svůj silový trénink (včetně nového trika), koukni na náš e-shop.