Rozdíl mezi návleky a super stiff návleky pro strongman cvičení

09.03.2024

Strongman sport je odvětví, které klade obrovský důraz na sílu, výdrž, stabilitu a odolnost. Závodníci v těchto disciplínách čelí obrovským fyzickým výzvám, které zahrnují zvedání těžkých břemen, tahání aut, běhání s různými věcmi a další náročné úkoly. Tak proč si trochu nepomoct? 

Pro ochranu před zraněními a maximalizování výkonu, je třeba použít všechno možné i nemožné, s tím budeš snad souhlasit. Mezi takové pomůcky patří například různé druhy návleků na kolena. Pokud jsi v tomhle nový, pojďme si rozebrat rozdíl mezi normálními sportovními návleky a super stiff návleky. (Oboje samozřejmě koupíš na našem e-shopu.)

DISCLAIMER: Tento článek je vhodný i pro powerliftery (máme vás taky rádi).

Klasické návleky na kolena

Flexibilita! Normální návleky jsou obvykle vyrobeny z pružnějších materiálů, které umožňují pohyb a flexi v kolenou. To znamená, že v nich máš mají stále určitou míru volnosti pohybu, což může být v některých hlavně běhacích disciplínách výhodou.

Podpora a stabilizace! Tyto návleky poskytují určitou úroveň podpory a stabilizace, což může pomoci chránit koleno před drobnými zraněními a podporovat správnou formu během cvičení.

Použití! Normální návleky chceš použít pro takové situace, kde potřebuješ zachovat určitou míru flexibility a pohyblivosti.

Super stiff návleky na kolena

Nulová flexibilita! Super stiff návleky jsou vyrobeny z extrémně pevných a tuhých materiálů, které minimalizují pohyb v kolenou. To znamená, že ti dají maximální možnou podporu a stabilizaci, ale to vše za cenu omezené flexibility.

Náš tip: NTGear super stiff návleky mají skvělý poměr cena/kvalita.

Maximální podpora! Stiff návleky ti poskytnou nejvyšší možnou úroveň podpory a stabilizace pro koleno, což může být zvláště důležité při zvedání extrémně těžkých břemen nebo při provádění cviků s vysokým rizikem zranění.

Použití! Super stiff návleky chceš použít v situacích, kde je důležitější maximalizovat podporu a stabilitu než zachovat pohyblivost. To zahrnuje těžké pokusy o PR, maximální počty opakování statických disciplín a disciplíny, kde je nutné dosáhnout extrémních výkonů.


Pojďme si říct na rovinu, že volba mezi normálními a super stiff návleky na kolena ve strongman sportu závisí hlavně na konkrétní situaci a tvých preferencích. Každý z nich má něco do sebe a rozhodně je dobré mít doma oba.

Tímhle článkem tě chceme samozřejmě taky nalákat k nám do e-shopu, páč oba druhy návleků samozřejmě prodáváme. Máme totiž výhradní obchodní zastoupení švédské strongman značky Nordic Training Gear, která všechno své vybavení testuje přímo na svých nejlepších strongmanech. To znamená, že máme sklad v Česku, neplatíš clo, nečekáš na zásilku týdny, komunikovat můžeme v češtině a navíc si vybavení můžeš vyzkoušet buď u nás v Ostravě nebo na závodech, kam se budeme chtít rozhodně tento rok nacpat.

Uvidíme se!