Opravdu iontový nápoj Ionilyte tipy na dávkování a použití

04.05.2024

Strongman sport, crossfit, chůze po horách, běhání, všechno to jsou aktivity, které od tebe vyžadují optimální suplementaci, abys dosáhl svého maximálního potenciálu. Jedním z faktorů pro úspěch je správná hydratace a doplnění elektrolytů, které ti pomáhají udržovat stabilní fyzický výkon.

Mezi vynikající doplňky stravy a iontové nápoje na českém trhu, které milujeme, patří Ionilyte, který vyrábí česká firma Ovonex

S touto lahvičkou za 249 korun můžeš připravit 10 až 40 litrů iontového nápoje, což je, řekněme si narovinu, dobrý deal oproti pitíčkům s cukrem za pade. Jeho složení je navrženo přesně tak, aby vyhovovalo potřebám sportovců.

Není to těžké, jen seš slabý a nedostatečně suplementuješ

Nedostatečná hydratace snižuje kvalitu tréninku, snižuje tvůj výkon, prodlužuje čas pro regeneraci, zvyšuje pocit únavy, způsobuje svalové křeče a silné vyčerpání, bolest hlavy. Snižuje objem efektivně cirkulující krve, srdce musí pracovat rychleji a tělo vyžaduje více kyslíku. Wow, že?

Fakt nejlepší iontový nápoj pro sportovce

Ionilyte ideální poměr sodíku a draslíku ve složení 3,5:1, což je klíčové pro udržení rovnováhy elektrolytů. Na rozdíl od jiných iontových nápojů neobsahuje Ionilyte cukr, konzervanty, laktózu, lepek, barviva, dochucovadla ani alkohol, což je skvělé z hlediska zdraví a výkonu. Díky obsahu snadno vstřebatelného hořčíku přispívá Ionilyte taky ke snížení únavy a udržení normální funkce svalů.

Ionilyte si můžeš samozřejmě pořídit spolu s dalšími Ovonex doplňky stravy na našem e-shopu -> Ovonex Ionilyte

Mrkni se na DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

A ZPŮSOB POUŽITÍ:

HypoDrink SPORT

  • Pro výkonnostní sporty, závody a soutěže, 90 min. a více.

K rehydrataci při intenzivním vytrvalostním sportu a těžké fyzické práci, zvláště v teplém a vlhkém prostředí. Užívej průměrně 400–800 ml/h po dobu fyzického výkonu. 

Vhodný také k jednorázové hydrataci před náročným výkonem, a to 5–7 ml/kg hmotnosti osoby (tj cca 300–500 ml, 15–20 min. před závodem, soutěží nebo intenzivním tréninkem). 

Maximalizace hydratace při vysoké míře pocení (déle trvající zatížení 90–120 min. a více) a vysoké okolní teplotě (přes 27 °C). Při vícefázovém tréninkovém zatížení v létě.

HypoDrink ACTIV

  • Pro sportovní aktivity do 120 min.

Během a po skončení vytrvalostní zátěže (cca 60–120 min.). Doplňuj cca 0,4–0,6 l/h

Vhodné také při fyzicky náročném zaměstnání v extrémních teplotních podmínkách (např. směnný provoz) jako (ochranný) rehydratační nápoj. 

Ideální pro rekreační běžce, cyklisty, triatlonisty, během intenzivních tréninků, ale také jako prostředek pro doplnění tekutin při zátěžových sportech (zejména v létě) s délkou trvání přes 1 hod.

HypoDrink RELAX

  • Pro rekreační aktivity nevytrvalostního charakteru do 60 min. 

Užívej kdykoliv během dne k doplnění pitného režimu.